2017, detsember

Tuleb välja, et mu idee on sügavalt ebaoriginaalne, olen Redditis nüüd vähemalt 20 sarnast projekti silmanud.

Rahvas on krüptorahade järele sedavõrd marutõbine, et nende 2 päeva jooksul, mis ma selle postituse kirjutamisega viivitasin, on minu portfell juba 15% kasvanud ja mu Google Sheet ei ole enam adekvaatne. altpocket.io on mind minevikus päris hästi teeninud käe pulsil hoidmisel. Neil on mugav Bittrexi integratsioon. Täitsa soovitan. Enim on portfelli moonutanud Cardano (ADA) täiesti põhjendamatu 125% tõus. Tahaks öelda, et hoidke oma hobuseid, sest see on jälle hea näide sellest, et kui teie toode on suurte lubaduste staadiumis – midagi ette näidata, mille põhjal saaks fundamentaalanalüüsi üldse tegema hakata, pole – siis tuleb sinna palju rohkem raha. Ilmselt mingi hetk on korralik pohmell soolas.

Kõik juba teavad, et mugavaim viis varvas mündimaailma kasta on Coinbase. Viimane on muide referral link, mille kasutamine võiks meile mõlemale EUR 8 sisse tuua. See portfell niimoodi alguse saigi, et raha LHV kaudu Coinbase’i, sealt GDAX’i (see on sama, mis Coinbase, aga ei võta teilt debiilseid teenustasusid), GDAX’ist ostsin sobival hetkel (kui ETH/EUR ja ETH/USD käärid liiga suured ei olnud) Ethereumi, selle saatsin Bittrexi. Bittrex pakub päris laia valikut shitcoin’e, umbes ~190. Koostasin oma selle kuu ostukorvi.

Detsembri saak:

Bitcoin (BTC) – $50. Kuningas. Legitimeeritud futuuride turuletulekuga. 9 aastat häkkimata. Liiga suur, et surra. Suur osa teisi münte kaupleb vastu bitcoini, mitte dollarit.

Ethereum (ETH) – $50. Teine portfelli piilar. Tuhanded teised krüptomündid põhinevad Ethereumil. Paljud arendajad on juba aastaid Solidity keelt õppinud, et smart contract‘e kirjutada, jne.

Mercury (MER) – $50. Pole aimugi, puhtalt Trading Baba kauplemissoovitus. Ostsin ~3300 satoshi juures, panin 3-astmelise müügi 3700-4400-4900. Esimene aste on juba täidetud ja võtsin WAVES’i asemele. Veel üks hea tüüp, kelle soovitusi jälgida, on EXCAVO.

Waves (WAVES) – $13. Ei tea muud, kui et 22. tulevat mingi suuremat sorti uuendus. Loodetavasti ei ole buy the rumour juba sees ja ainult sell the news ootus ees. Veeb on neil peen ja paljulubav.

Monero (XMR) – $10. See on see anonüümmünt, mida kõik need Javascripti pahavarad kaevandavad viimasel ajal. Suht safe bet, analüütikud näevad $450, kuigi on ka kriitikuid. Ajastul, mil Facebook peab variprofiile inimeste kohta, kellel isegi kontot pole ja Google teab iga hetk sinu asukohta, isegi kui sa selle jagamisega nõustunud pole, julgen mina küll praktiliselt igasugusele privaatsustootele edu ennustada.

NEO (NEO) – $25. Hiina Ethereum. ‘nuff said.

Mysterium (MYST) – $25. Väike market cap -> palju ruumi kasvuks. Privaatsustoode. Üritavad detsentraliseeritud VPN’i teenusega Tori lõuna ära süüa. Lisaks töötab seal üks endine kolleeg, kes hea mulje jättis : )

ZCoin (XZC) – $10. Privaatsusmünt, mis pole veel ‘plahvatanud’.

SALT (SALT) – $10. Palju hype’i. Krüptolaenud.

Stellar (XLM) – $10. Lihtsalt kiire ja juba suhteliselt suur krüptovaluuta.

Cardano (ADA) – $20. Hüperhaibitud Ethereum killer.

Power Ledger (POWR) – $10. Kui see ainult käima läheks, siis mina näen küll paindlikul elektriostul-müügil suurt tulevikku.

NAV Coin (NAV) – $10. Kiire ja paljukiidetud PoS (proof-of-stake) münt.

Monaco (MCO) – $10. Vahelduseks projekt, millel tundub olevat reaalset kasutust ette näidata.

PIVX (PIVX) – $10. Privaatsus, privaatsus, privaatsus.

Sellised pisipanused siis. Kui kalameheargood kasutada, siis suhtun nii, et traaleri ostmiseks on ammu hilja, aga kui vee ääres üldse ei käi, siis ei saa kindlasti kunagi kala.

See kuu jäid ostmata:

Hive (HVN) – ei pakuta Bittrexis, peaks kaaluma HitBTC‘s toimetamist.

RaiBlocks (XRB) – ei pakuta Bittrexis.

QASH (QASH) – ei pakuta Bittrexis.

OmiseGo (OMG) – lubab uuest aastast ennast uueks luua. Ilmselt tuleb portfelli järgmine kord.

Ark (ARK) – hype on taevastes kõrgustes. Ilmselt oleks pidanud juba sisse võtma, aga mulle tundub jutt nende kodulehel liiga üldine. ‘Pakume teie ärile plokiahela tehnoloogiat.’ Mis siis? Kartuleid koorin teie plokiahelaga? Pakkuge midagi konkreetset.

GridCoin (GRC) – sügavalt ebaseksikas, aga kavatsen põhimõtte pärast osta. Miks ei võiks kaevandamisse minev energia kosmose kütmise asemel teadust aidata.

Phore (PHR) – micro cap private Ethereum 3.0. What’s not to like? Bittrex ei paku ainult : ( Võib ka pettus olla.

DeepOnion (ONION) – market cap on tilluke ja privaatsus kuum teema, aga võib-olla on parem kui see jääbki ostmata.

VeriCoin (VRC) – hype on tugev ja cap väike, aga natuke kõlab nagu võluvits see tutvustus.

IOTA (MIOTA) – ilmselt ei ostagi kunagi uuesti. Isiklik vimm + kahtlustused, et ju ta üks scam on.

Ripple (XRP) – mul on füüsilise isiku portfellis juba 1337 tk. Ehk püksid on selle koini suhtes juba meeldivalt rebadel, rohkem pole vaja. Usun ~$2 hinnasihti endiselt.

Request Network (REQ) – hype on tugev, aga Bittrex ei paku.

Spectrecoin (XSPEC) – micro cap privaatmünt. Bittrex ei paku.

COSS (COSS) – algusjärgus metamünt? EUR 10 eest võtaks küll kui Bittrex pakuks.

Decred (DCR) – kõik kiidavad, aga ei saa aru, mis asi on ‘autonoomne’ koin.

Ripio Credit Network (RCN) – hoiu-laenu projekt? Päris suur juba. Jääb jaanuarisse, sest ei märganud piisavalt vara.

DCORP (DRP) – väga põnev, aga Bittrexist ei saa.

Ardor (ARDR) – jällegi tugevalt haibitud, aga mina aru ei saa.

EOS (EOS) – veel üks Ethereum killer. Bittrex ei paku. Räägitakse $30 hinnasihist.

TRON (TRX) – ma ei saa aru.

Aeon (AEON) – ‘AEON isn’t just a currency. It’s a lifestyle.‘ : D

Dovu (DOVU) – hobuse unenägu.

district0x (DNT) – liiga palju liikuvaid osi.

Substratum (SUB) – väga ambitsioonikas. Tõenäoliselt liiga ambitsioonikas.

NoLimitCoin (NLC2) – Bittrex ei paku.

SmartCash (SMART) – ei usu demokraatiamüntidesse.

Hush (HUSH) – Bittrex ei paku.

Zephyr (ZEPH) – Bittrex ei paku.

ETHLend (LEND) – mul on raske aru saada, kuidas krüptolaenutööstus käima peaks minema. Mis mõte on intressi maksta, kui laenu maksmatajätmine kõne alla ei tule (tagatis on smart contract’is olemas). Kui mõni normaalne leht seda pakkuma hakkab, siis kindlasti süvenen rohkem.

SpankChain (SPANK) – porno on 50% internetist, aga Bittrex ei paku : (

Hedge (HDG) – ajas juhtme kokku.

Litecoin (LTC) – tundub, et ta on lõpuks ometi ennast 1/100 korrelatsioonist bitcoiniga lahti haakinud. See härra ei häbene ka $800 ennustada. Ma võib-olla järgmine kuu võtan, aga üldiselt on nii, et ilma bitcoinita pole litecoini ja kui bitcoin piisavalt heaks saab, siis litecoini järele ma erilist vajadust enam ei näeks.

Dash (DASH) – on juba nii kallis, et ei julgenud enne kukkumist (kui see peagi tuleb) osta. Paljulubav, vahepeal oli isegi kõlakas, et saab Zimbabwe de facto valuutaks : )

Vaatasin tegelikult hulga müntide jumbotron’id veel läbi, aga ilmselt need siis olid juba nii naeruväärsed, et ei pidanud oluliseks ära märkida.

One thought on “2017, detsember”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s