2018, jaanuar

Pärast igasuguste teenustasude ja vahetuskursside arvessevõtmist sai poole detsembri tulemuseks +33%. Kui nii edasi, siis pean varsti oma kalli vara börsilt ära Ledgerisse tõstma. Tegelikult oleks see nii-kui-nii mõistlik. Privaatvõtit omamata ei oma sa tegelikult oma münte.

Ei tea, kas 2018. kestab pidu edasi või tasub lõpuks Viisemanni 7 aastat rahas istumist ennast ära ja tuleb ‘aktiivse halduri aasta’? : )

Minu shitfolio ei näita II sammast just soodsas valguses:

1
Finantsnudism: Swedbanki (peamiselt), LHV ja Tuleva ponnistuste tulemus minu pensioni kasvatamisel peaaegu 10 aastaga (7.2008): +6.22%. Isegi veel vähem, sest Swedi osakud müüsin kahjumiga.

Korralik räkit ikka. Mõistlikum oleks olnud mulle anda valida 4 loomapoe vahel, milledelt iga kuu papagoitoitu kokku osta. ‘Parim enne’ möödudes saaks seda vähemalt ahju ajada. Kasutumat asja kui finantstoode, mis inflatsioonile alla jääb, annab fantaseerida. Bulgaarial on õige lähenemine : ) Kogemata, aga ikkagi.

Minu kui täieliku diletandi ‘III sammas’:

2
Finantsnudism 2: alates 6.2016 sisse pandud EUR 4000 on saanud EUR 4406.39’ks (+10.1%)

Sain alles nüüd teada, et LHV ei ole Coinbase’i partner mitte ainult Eestis vaid Euroopas tervikuna. Ma juba tean, mis aktsia järgmisena ‘III sambasse’ lisandub : ) Ilma naljata oli mul ammu hammas verel nende peale, suva see krüptomaania.

Päris hea sentimendigraafik 2018. alguseks.

Jaanuari (igavavõitu) täiendused:

Bitcoin (BTC) – $50. Kaevandamine võtab küll palju elektrit, aga paanikaks siiski põhjust pole. Thiel ostis ja hind kohe tõuseb. Ei tea, kas tuleb alternatiividele verine nädal jälle?

‘Mis siis kui krahhib?’ on selle krüptovaluuta puhul umbes sama hea küsimus kui ‘Mis mu TKM1T’st saab, kui Venemaa ründab?’ Siis paneme poe kinni.

Ethereum (ETH) –  $50. Hoiame ‘Atlase jalad’ tugevad. Seotud huumorit.

Zcash (ZEC) – $15. Juba lapsekingadest väljas privaatsusmünt, aga tuleb aru anda, et narkodiilerid ja korruptandid on vähestest, kellele krüptobuumist ka reaalset kasu sünnib.

OmiseGO (OMG) – $20. Peaks uuel aastal märkimisväärseid uuendusi saama. Trading Baba tehniline analüüs samuti soodne, suisa 3-4-kordistumist nähakse.

Litecoin (LTC) – $20. Looja müüs enda omad ära ja ausalt öeldes minu negatiivne meelestatus suurenes veelgi, aga LTC on piisavalt suur tegija piisava kasvuruumiga, et teda mitte välistada.

Dash (DASH) – $20. Juba juurdunud krüptovaluuta. Mingeid sajakordistamisi ei saa enam tulla, aga 10 küll. Digital cash. Privaatsus ja InstantSend.

Monero (XMR) – $15. Suurendan positsiooni enda hinnangul #1 privaatsusmündis. Coinhive ja sarnased tooted levivad kulutulena. Üritasin isegi siia blogisse paigaldada, aga polnudki nii lihtne, peaks äriklassi WordPressi tellima selleks : )

Ripple (XRP) – $20. ‘Suurte pankade krüptovaluuta’. Vastuolus kõikide liikumise põhimõtetega : ) Tegin korraliku 4,5-kordistamise XRP’ga ja kui Coinbase’s vedelev BCH, mille ma tänu augustis BTC hoidmisele sain, välja arvata, siis olen eraisikuna sektorist väljunud. Ootan selle müügiga kuni üks korralik ‘rakett’ ära käib. XRP tase $4 või isegi $6 ei oleks ulme, kuigi natuke peab vist nüüd ootama.

Metal (MTL) – $10. Mingi härra kirjutab pea sõna-sõnalt mida minagi sissejuhatuses. 5 päeva hiljem, nii et plagiaadis mind süüdistada ei saa. Temalt ka soovitus Metalit osta. Eks näis.

Ripio Credit Network (RCN) – $10. Järjekordne hoiu-laenuprojekt. Lubasin eelmise kuu postituses osta.

Ark (ARK) –  $10. Otsustasin lõpuks hype‘ga kaasa minna. Tõesti üsna viimistletud projekt teistega võrreldes.

GridCoin (GRC) – $10. Äkki ma ei ole ainus sinisilm, kes kaevandamise kasuliku rakendamise potentsiaali näeb?

Civic (CVC) – $10. Natuke liiga selgelt piiritletud (‘nišikas’), et saaks 100 miljardit ennustada, aga idee on ju suurepärane. Umbes selline oleks ka meie estkoin. Just mitte-anonüümne, et saaks anda digitaalallkirju, siduda riiklike registritega, jmt.

Factom (FCT) – $20. Dokumendihaldus on igav nišš, aga FCT päriselt teeb midagi. Ma näeks isegi sellise plokiahela plusse oma tarkvaraarendustöös Bigbankile.

See kuu jäid ostmata:

Enigma (ENG) – privaatethereum? Haipi on palju, aga minus tekitab nende copy kahtlusi. Veenduge ise.

Modum (MOD) – tarneahela kontrolliks on palju lihtsamaid vahendeid. Miks selle jaoks ülemaailmset münti vaja on?

VeChain (VEN) – VeChain? VeChain Thor? Apotheosis? Wtf asiaadid get your shit together.

Bounty0x (BNTY) – Redditi rahvas ei jõua ära kiita ja võib-olla tasuks isegi korraks rongiga kaasa minna kui Bittrexis pakutaks. Üldjoontes ma ei saa aru, miks mingeid (au)tasusid vana kooli krüptorahadega välja maksta ei saa? Või veel hullem, dollarites? Sellised rahva seas populaarsed projektid tekitavad minus ka dilemma, et kui kaua ma siis ikkagi lõpuks ‘hodlin’ midagi. Ühest küljest ma ei taha kätt väristada ega ka liiga vara kasumit võtta, mida ma võib-olla (võib-olla!) $2.12 müües Ripple’ga tegin. Teisest küljest kui mingi XVG sarnane Dogecoini fork (lol) õhku tõuseb ja plaksust 1800% teeb, siis vist oleks arukas sealt raha välja võtta ja 18 teist münti asemele osta?

Everex (EVX) – uus börs. Okei. Miks uus token? Platvormidel on alati ka muna-kana probleem. Idee võib-olla töötaks, kui ainult rahvast oleks.

EncrypGen (DNA) – buzzword-bullshit bingo ütleks selle kohta. Mitte-avalik plokiahel, kuhu tuleb ligipääs osta ja kuhu inimesed lihtsalt lambist oma DNA üles laevad? 0 ärivaistu on neil. Või kui see on pettus, siis üsna normaalselt. Üks hea ideepoeg nende kodukal on – geeniandmete jagamine. Ma olen 10 aastat tahtnud, et riiklike registrite andmeid – näiteks tervise kohta – saaks jagada nagu OAuthiga ikka. ‘Allow X to view your full name‘. ‘Luba doktor Põdral vaadata enda raviajalugu’. Fantast ju.

Change (CAG) – mingi eestlaste tehtud (?) mobiilne krüpto (?) pank? Bittrex ei paku. Mündi vajalikkusest väga aru ei saa. Pocopay elab veel üldse?

Po.et (POE) – Redditis shillitakse kohutavalt, aga ma ei usu nendesse ‘saa oma sisuloome eest väärilist tasu’ projektidesse. Need pole ilma plokiahelata toiminud (minu Patreon) ega ka koos (Steem).

Aelf (ELF) – meh.

Oyster Pearl (PRL) – rahvas kiidab takka. Üritab vist IOTA kuulsust ära kasutada. Üldiselt mul on 0 usku igast ‘hoiame teie andmeid plokiahelas’ lahendustesse. Alternatiivid on lihtsalt nii palju mõistlikumad.

MyWish (WISH) – smart contract tädi Maalile. Ja-jah.

Genesis Vision (GVT) – finantsturud ja plokiahel, bla bla.

XTRABYTES (XBY) – ‘significant increases in…‘ – võiks isegi panustada kui Bittrex pakuks.

WaBi (WABI) – ‘ei ole vuhvel’-kleepsud Hiinast? Miks? Miks te lihtsalt idufirma ei või olla sel juhul?

Sumokoin (SUMO) – muidu ju tore, aga võib olla asutajate ratsa rikastumise Monero fork kõigest.

Etheroll (DICE) – 221ar1

FunFair (FUN) – enda kogemusest näiteks spordipanuste arbitraažiga tean kui palju probleeme on kasvõi eri riikide internetikasiinodesse registreerimiselgi, veel enam raha liigutamisega sisse-välja. FunFairil on isegi reaalne toode ette näidata.

Edgeless (EDG) – neil on kasiinolitsents? Võiks vist kaaluda mõne hasartmängumündi ostmist, aga mul on natuke raske aru saada, kuidas nad selles ülireguleeritud valdkonnas kanda peaks kinnitama ja mis huvi kasiinodel võiks olla stabiilselt fiat valuutalt ära liikuda ja läbipaistvust ilmutada. Peab veel analüüsima seda ja 2 eelnevat.

Radix (?) – pole veel väljas? Jätan meelde lihtsalt.

Elixir (ELIX) – veel mingi hoiu-laenuprojekt ETHi peale. Hoian radaril.

Icon (ICX) – Redditis hästi kõva sõna ja lõuna-korealased on teada-tuntud krüptohull rahvas. Koduleht lubab igast ulmet kokku. Paraku Bittrexist ei saa.

Radium (RADS) – hoian silma peal.

SunContract (SNC) – nagu POWR aga pisike alles. Võib-olla järgmine kuu võtan.

Golem (GNT) – nagu GridCoin? Nagu Ethereum? World computer iseenesest tundub veits liiga ambitsioonikas.

LUXCoin (LUX) – nii pisike alles, et kasv on praktiliselt garanteeritud. Ainult Cryptopia pakub paraku.

Eidoo (EDO) – multicurrency wallet. Äkki seda saaks Ledgeri asemel kasutada? Huvitav.

Payfair (PFR) – tugevalt shillitud micro cap token.

Nimiq (NET) – vahelduseks peale whitepaperi ka mingi PoC. (proof-of-concept) Elame-näeme.

Verify (CRED) – ainus töötav mainetoode mida ma tean oli Black Mirroris. Klout on üldse alles enam?

SONM (SNM) – jälle mingi distributed computer. Neid ikka tuleb.

97% krüptorahadega tegelejatest on mehed. Väidetavalt naised ei lähe mullidega liimile nii kergesti ja me oleme kõik paljad nagu püksinööbid varsti : )

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s