2018, veebruar

Päris hea õpetus algajale.

Suurepärane ülevaade top valuutadest.

Huvitavaid mõtteid.

Väga täpne ennustus juba detsembri lõpust. Peab vist Mediumis jüngriks hakkama.

Jaanuari ostud jäid ‘bilansipäeval’ 40% miinusesse. Enam-vähem täpselt sama palju on miinuses ka kogu portfell. Umbes kolmandiku kahjumist andsid 1 annetus ja seiklus PonziCoiniga. Paberil kuulub mulle $400 väärtuses PonziCoini, aga mõistagi ei ole mul võimalik midagi välja võtta. Looja kohkus ise ka ära kui käest eksperiment läks ja kustutas selle oma Twitteri ajaloost. Ma ise plaanisin hommikul ärgates kohe skeemist väljuda, aga paraku oli juba kell 3 öösel hilja : )

Otsustasin veebruaris vähem mõttetööd nõudva lahenduse kasuks ja võtsin pea ainult Trading Baba soovitusi. Seekordne oleks-poleks: 1. veebruaril oli liiga vara ostma tormata : ) Peale tavapärase BTC, ETH paari sattusid kingikotti LEND, POE, MOD, VEN, POWR, KNC, IOST. Puhkuselt naasnud Babad asusid eriti agaralt signaale pritsima – APPC, RLC, TRX, BAT jäid seekord välja kuna neid ei pakutud parajasti KuCoinis, kuhu ma ettevõtte järgmised EUR 250 panin. Võtsin ammu silma jäänud XRB ja EOS’i ka pardale ja viimase $20 eest Revaini, mis parajasti Redditis tugevalt haibitud oli. Võimalikult paljudele börsidele raha hajutamine ilmselt maandab natuke häkkimisriski ja konto loomise võiks kohe ette võtta kasvõi selle pärast, et näiteks suure osa jaanuarist olid registreerumised ülekoormuse tõttu suletud. Bittrex ei ole viimasel ajal just heas valguses näidanud ennast, blokkides nii mu MTL’i kui MYST’i, GAS’i dividende mitte makstes (nähtavasti on ’dividendimünte’ veelgi) ja üüratuid väljamaksetasusid nõudes.

Hetkel pole suurt motivatsiooni Redditis kaevata. Kui (ja see pole täna enam üldse eriti kindel) need soovitused järjest realiseeruma peaksid hakkama, siis plaanin uurida ja ilmselt ka küüneotsatäie osta:

IntenseCoin (ITNS) – tuttav usub tugevalt. Mikropanus tema tehtud uurimise peale – miks mitte?

Monero (XMR) – olen viimasel ajal hakanud vaatama sellist indikaatorit nagu On Balance Volume (OBV). See peaks näitama, kas rahvas pigem kogub võib müüb mingit instrumenti. Monero OBV on enam-vähem sama, mis ta oli $500 hinna juures. Ka vastu bitcoini. Ehk siis mingi seltskond küll ostab-müüb ja paanitseb, aga olulist volüümi sellel taga ei ole. KUI me ei seisa nüüd silmitsi kogu sektori krahhiga, peaks see olema üks parimaid ostukohti mida ma näinud olen. Võrdluseks ETH’i OBV ja ka müügiküünlad näitavad, et hoidjad pigem väljuvad teatud target’ite kättejõudmisel. Ka mu kõhutunne (mis ei ole enam päris tühine, arvestades kui kaua ma olen temaatilist Redditit lugenud :)) ütleb, et ETH on tõusnud liiga kiiresti.

ZCash (ZEC) – sama lugu. Võrdluseks BTC.

Litecoin (LTC) – sama lugu. Muidugi see OBV ei ole gospel, aga eks ma ka õpin ja arenen (?).

XTRABYTES (XBY) – XRB kolossaalsest tõusust ma ilma jäin, äkki sellele rongile jõuan.

Komodo (KMD) – tundub tehniliselt päris ambitsioonikas, suur asi. Võib-olla tasuks korraks proovida mingit sõitu saada.

Burst (BURST) – BTC vooluaplus on tõsine probleem küll. Äkki on tulevikku sellel. Hetkel küll ei saa vabsjee aru, kuidas ‘kettaruumiga kaevandada’.

Spectrecoin (XSPEC) – haibitakse nii rängalt endiselt, et ju ta plahvatab.

VeriumReserve (VRM) – võib siin mingi idee olla? Peaks uurima.

DFSCoin (DFS) – neid fantaasiaspordimünte on juba päris mitu ja mulle tundub see üks väheseid valiidseid kasutusvaldkondi. Iseasi, miks see münt pärast esialgset haipi kuhugi taevasse peaks jääma.

Request Network (REQ) – korralikult verd välja lastud, võiks peale hüpata.

BitBoost (BBT) – blockchain e-commerce? Täitsa paljulubav.

NEO (NEO) – teenib dividendidena GAS’i, peetakse üheks suureks 2018. tõusjaks.

Trinity Network Credit (TNC) – miks vaja? Samas, kui NEO tõuseb, siis see tõuseb veel rohkem…hmm.

Bitcoin (BTC) – kui $6000-7000 saab, siis why the hell not?

ZClassic (ZCL) – selle ja BTC eest saab 28. veebruaril BTCP’d. Bitcoini nime kasutamine üksi võib sellele hea ajutise valuatsiooni tagada.

0x (ZRX) – detsentraliseeritud börs? Ajab mul juhtme krussi. Huvitav!

Mõned, mida vaatasin ja ei meeldinud:

ECC (ECC) – igast platvormcoine on juba söögi alla ja söögi peale, aktiivne isik teab, et pask. Mulle piisab.

Walton (WTC) – ma ei usu plokiahela vajalikkusesse tarneahelas endiselt.

OriginTrail (TRAC) – sama.

Cindicator (CND) – hype bullshit bingo.

QLINK (QLC) – mis tavalisel mobiilivõrgul viga on?

DeepBrain Chain (DBC) – jälle üritatakse võtmetermineid tabada. 2000’ndatel oli veebilehtede sellise petupraktika nimeks keyword stuffing.

Red Pulse (RPX) – miks selle jaoks münti vaja on?

UTRUST (UTK) – ma ei tea, tundub kahtlane lihtsalt.

adToken (ADT) – liiga hullumeelne copy.

AdShares (ADST) – Google on selle valdkonna nii lukku pannud, et ma ei usu.

Snovio (SNOV) – pets.com vääriline idee imho.

Simple Token (OST) – ma ei tea, jälle see äriplokiahela teema. Uurin veidi veel kui osturaha tekkima peaks, aga üldiselt on nii.

Blockpool (BPL) – sama.

Grid+ (GRID) – nagu POWR, aga ma tahan ka POWR’ist lihtsalt kasumiga väljuda ja kõik.

Publica (PBL) – sait maas?

Signatum (SIGT) – ?

SagaCoin (SAGA) – ‘me teeme platvormi…’ on nähtavasti startuppide maailmast tugevalt müntide maailma lekkinud.

Octanox (OTX) – sama?

ATLANT (ATL) – sama?

XGOX (XGOX) – hehee.

Social Send (SEND) – okei idee, aga miks selleks eraldi münti on vaja?

Trade Token (TIO) – veel üks exchange utility token.

Mõtlesin korraks ka erakorralised EUR 250 sisse panna kui BTC $7200 peale langeb – Market Sniper on sellisest võimalikust target’ist pikemalt rääkinud. Täna võib vist Allahile tänulik olla, et see mul ei õnnestunud? Praegu ei julge küll lubada, et krüptobuum (mõneks aastaks?) läbi pole. Ka muudel turgudel rikutakse pidu. Loodetavasti enamuse oma püssirohu kuivalt hoidmine tasub ‘Hulludel Päevadel’ ära.

Olen mõelnud, et utility token tüüpi müntidest tuleks tegelikult suurema tõusu korral kohe lahti saada. Võtame näiteks selle sama MYST’i mu portfellis. Korraks käis see pea +400% peal ära. Praegu on tugev miinus. Bittrex eemaldas nimekirjast (sama juhtus MTL’iga) ja nüüd siis üleüldine langus otsa sinna. Projekt tundub mulle endiselt hea, aga ma ei saa teada, et see kunagi uuesti nii kõrgele tõuseb. Ethereumil põhineva krüptorahana ei ole temas tehnoloogiliselt midagi huvitavat. Igaüks võib ERC20 tokeni tunni ajaga teha. Stellar kuuldavasti võimaldab veel kiiremini. Sisuliselt on tegu millegi kõneminuti sarnasega – saad oma arvutit VPN’i osana välja rentides neid teenida, saad VPN’i kasutades põletada. ‘Kõneminutile’ ei ole väärtuses kõikumine kindlasti kasuks ja lõpuks peaks ta pigem nullile lähenema kui lõpmatusele. Siin on seda teemat ka puudutatud.

Mõtlesin enda jaoks ka veidi selgemaks, miks Korea hinnad nii erinevad on olnud kui mujal maailmas. Ilmselt on probleem selles, et seal pole Tetherit, nii naljakas kui see ka ei tundu. Kui palju selle kohta ka hirmu ei külvataks, tähendab võimalus hetkega dollarisse minna, et näiteks HFT robotid saavad börsidevahelised arbitraaživõimalused kohe ära karistada ja mingisugused $5000 käärid Korbit’i BTC/KRW ja GDAX’i BTC/EUR vahel ei oleks võimalikud.

Korralik pohmakas oli meil ammu soolas. Projektid nagu Dentacoin illustreerisid seda oma 40-miljardilise turukapitalisatsiooniga 30-miljardisel turul liigagi hästi.  Minagi teenisin Ripple’ga korraliku nutsu, kuigi tal asja polnud nii kõrgele tõusta. Parim investeering detsembris oli kõige väiksema nominatsiooniga müntide top, sest ‘loll raha’ tahtis võimalikult palju münte osta. Mingil põhjusel on just nüüd igasugused institutsioonid Indiast Facebookini krüptovaluutasid tugevalt rünnanud. Ei tea, kas selleks, et ostuhind endale madalaks saada või mingist eksistentsiaalsest hirmust? Minu poolest võib BTC kasvõi $1000 peale tagasi kukkuda, nii kaua kui sellised kontseptsioonid eksisteerivad, on tal õigustust ülegi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s