2018, märts

Tänane numismaatikaringi postitus on taas pigem nutune. Aasta alguse verelaskmine pole vist ikka veel lõppenud ja minu firma sisse pandud EUR 1480 on vähenenud EUR 842 peale (-43%). Veel 270 on hetkel teel Litecoini (tahaks teda ~160 dollari pealt saada, kui veel võimalik), et tugevdada minu punaseid margin positsioone Bitfinexis. Kui krüptorahad ka 2019 veel pildis on, siis istun kindlasti aasta alguseks dollaris ja ootan ostukohta. Üleüldse ei ole DCA ilmselt krüptovaluutade turul arukas strateegia, sest enamus neist pikas vaates mitte ei tõuse (ja maksa dividende) vaid kaovad. Minu parimad tehingud on olnud BTC madalpunktist ‘BCrash võtab üle’ pasarahe ajal, XRP kui ta oli ‘ainult’ 100% rallinud ja rallis ~700% veel, BCH short ükskord, kui vaalad ta mingil põhjusel kosmosesse pumpasid ja siis kohe alla lasid, BTC $7200 pealt mingi leebema krahhi ajal. Ehk siis enamuse oma rahast olen teeninud erakordsetel asjaoludel ja peaksin seda tulevikus silmas pidama. Viimase aja tehingud bitcoiniga 9000-11000 tasemetel on pea iga kord kahjumit tootnud, ideed on stop lossidesse jooksnud kiiresti. 99% ajast peaksin tegelikult hiiresõrme kabuuris hoidma ja mantrana kordama “don’t lose money“.

Liigutasin oma NEO KuCoini, et see seal dividendi teeniks. Viimase paigutuse tegin CEX.IO kaudu. Toimis väga kiiresti, kuigi krediitkaardiga olid teenustasud päris krõbedad. Loodetavasti taastub suhteliselt madalalat ostetud ETH ja toob selle raha tagasi. Järgmise paigutuse püüan teha läbi Bitstampi – pidavat soodne olema ja valideerimine sai tehtud paari tunniga. Coinbase’i ei julge enam kasutada. Minule saatsid nad ekslikult 2 ETH’i, mille ma muidugi ka rahaks tegin, aga paljudel teistel on läinud vastupidi – Coinbase on lambist nende kontodelt raha maha võtnud.

Lisasin oma viidete lehele paar huvitava strateegiaga blogi. Oma Google Sheeti ei viitsi enam uuendada, sest lühikeseks müümised, võimendused, teenus- ja valuutavahetustasud teevad selle kõik liialt keeruliseks. Hoian Altpocketi abil silma enam-vähem peal ja asi vaasja. Täna soovitati mulle sarnast saiti – https://coinloop.io/ – aga ma pole veel seda katsetanud. Äkki on parem?

Trading Baba signaalides olen pettunud. Oma peaga tuleb ikka mõelda, mitte mingeid võõraid kolmnurgajoonistajaid pimesi usaldada. Ilmselt tema (nende?) efekt oli midagi ‘šimpans noolemängus, kus iga sektor on kümme’ sarnast. Detsembris polnud tõesti vahet, mida osta, 100% teenisid ikka. Andsin neile veel ühe võimaluse BURSTi näol. Liitusin BudBronson Group’iga Telegramis, et ideid leida/valideerida (aga mitte enam kriitikavabalt kopeerida). Omaenda nõu kuulda võttes ostsin Monerot, Spectrecoini, LUXCoini ja XTRABYTESi. Samu vigu korrates ju vaevalt, et vastupidist tulemust näeb.

Ma olen siin ennegi IOTAt kritiseerinud, aga see artikkel paneb üsna suurepäraselt paika, kui katki see projekt tegelikult on. Hea on lugeda asju, mis kinnitavad su enda (eel)arvamusi : ) Selle härraga pean ka paraku nõustuma – plokiahelatel on mõned üksikud head kasutusjuhud, enamus täna pakutavatest on täielik pets.com.

Lõpetuseks üks äge lugu:

One thought on “2018, märts”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s