2018, september

Kirjutan seisundist $1600/7000 ja mõtlen tagantjärele targana, miks ma küll üritasin krahhigraafiku lainetel mängida ja lihtsalt aasta alguses short’i sisse ei pannud ja ei oodanud. Võin ennast lohutada, et isegi Newton polnud piisavalt nutikas, et kasiinoinstinkti talitseda. ETH’i pretsedenditu langus on minu olukorra eriti kurvaks teinud ja ausalt öeldes ei imestaks, kui ta täitsa kahekohalisele numbrile maanduks, sest:

– ükski tase pole pidanud, nagu mädast põrandast kukub läbi;
– turg on ülinegatiivne: uuendusi pole tulnud (lisaks on nende tegemine nagu töötava mootori parandamine), kutsutakse püramiidskeemiks, jne.;
– tänane ‘põhi’, 19 miljardit dollarit, on endiselt pöörane summa IT-projekti eest, mida keegi õieti ei kasuta ega saagi kasutada kui seda skaleerida ei suudeta;
– ICO tegijatel on veel miljoneid Ethereumi millega müügisurvet tekitada;
– BTC seis pole ka roosiline ja kui ta alla läheb, läheb ETH jälle hurraaga kaasa;
Hinnavaatluses müüakse videokaarte.

Miljon põhjust kukkuda, samas mingeid ‘fundamentaale’ pole. A la nagu suitsufirmaga võiks korrutada suitsetajate arvu X pakiga aastas, korrutada kasumimarginaaliga ja saada mingi number, millest vähem kindlasti ei teenita, jne. Krüptovaluutade ainus põhi on 0, öelgu tehniline analüüs mida tahes.

Aktsiatest rääkides tuleb välja, et olin CVSI suhtes rämepessimistlik. Mitte 50% ei tulnud seal teenida vaid 4x : ) See tõdemus võiks juba krüptomaailmast kinnistuda, et kui rahvas hullub, siis ta hullub. Ilmselt kui keegi arvutada viitsiks, siis need kanepifirmade rekordvaluatsioonid peaksid tähendama, et iga Kanada laps ja vanur suitsetab 5 paberossi päevas vmt.

Uuel aastal seisab ees korteri sissemakse teine pool ja otsustasin ‘tibud’ nii palju koju tuua, et see raha ja natuke peale oleks kindlalt kontol olemas. Selleks inspireeris mind see Warreni jutt. Ehk siis ‘ära mängi rahaga, mille kaotamist sa ei saa lubada’. Hakkasin mõtlema, kui palju raha mul oleks, kui meid tabaks masu, täpe ja pupu järgemööda ja pidin tõdema, et sissemakset ei oleks enam : ) Nüüd ongi firmal alles Omaraha, mis nähtavasti mingit normaalset väljumisvõimalust ei paku, ja krüptorahad, mille ‘surnud kassi põrgete’ eest ma palvetan. Kusjuures kui ma poleks ajanud taga ümmargust numbrit, 3500/7000 ja oleksin rahuldunud näiteks 3243’ga nädal aega tagasi, hakkaks ilmselt umbes täna mu hea tuju suurepärase väljumise üle vaikselt raugema.

Hakkan karustuma ja kasvupidu tundub aina kahtlasem. Tanel Padar ja Mallukas investeerivad. Facebook kaotab päevaga $120 miljardit. Türgid ja Venemaad hullutavad. IT-sektoris on elu liiga lihtne. Äkki uuel aastal saab ‘väärtust otsida’.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s