2018, oktoober

Näe keegi mõtleb samu mõtteid. Enamasti oodatakse ‘aastalõpu rallit‘. Võib-olla tuleb ära kah midagi, aga garanteeritud ei ole siin maailmas isegi homne päikesetõus. Mul õnnestus Bitfinexis päevakauplemisega taas täitsa soliidne seis saavutada, et siis jälle kõik kaotada. Toimusid ‘orgaanilised liikumised’:

Kuvapauk Bitfinexist
Kuidas Bitfinexis stop’e jahtida

Kordasin vana viga ja kasutasin telefonis market orderit, sinna läks veel mingi $200 takkapihta. Viskas üle graafikute vahtimine (tundsin ennast megasitasti, kui tütar tähelepanu tahtis ja ma ainult oma margin‘eid vahtisin), mille peale otsustasin ~$0.13 tasemelt MYST’i yolo’da, mis mõistagi eemaldati mõni päev hiljem põhiliselt börsilt, kus temaga kaubeldi ja kaotas pool oma väärtusest : ) Mnjah. Nüüd on paigutusest alles 845 dollarit ja mind ei huvita ka enam. Las läheb kuidas läheb.

Lugesin kuskilt ühte huvitavat spekulatsiooni Eesti firma kohta, mis olevat krüptoturgudel suure summa kaotanud ja pankrotti minemas. Paraku ei suuda enam linki üles kaevata. Pmst. ajad firma ja enda rahakoti totaalselt sassi, kulutad palju tahad. Siis väidad, et ostsid Monerot (võib-olla ostadki) vmt. jälitamatut münti, et see kaotas 80% oma hinnast, ja sinna need firma rahad läksid. Kas sellisel puhul ei peaks tõendamise koorem lasuma raha kaotamise väitjal? Või oli see ainult ettepanek? Väga muud varianti küll ei näe selliste skeemidega võitlemisel.

Viimane idee on välja käidud rahapesu kontekstis. Eesti on jälle ennast igati ületanud ja taaskord maailma parim. Danske suutis ainuisiku(?)liselt nullida kogu juristide, programmeerijate, kolme-tähe-agentuuride ja pankurite töö mis eales rahapesu tõkestamiseks tehtud : ) Näiteks kõikide krüptorahade mullistunud turuväärtus on täna närused $220 miljardit, kätte saaks sellest heal juhul 10%, Danskele nuusata : ) Tüüpiline rikaste (riikide) sigadus. Väikestelt tegijatelt võetakse samahästi kui ülepäeviti anaalproove hirmus, et kuskil on kellelgi kahtlased kümned tuhandedDeutsche, HSBCDanske ja kindlasti järgmine ‘suur’, kellest me veel täna kuulnud pole, lasevad selle postituse kirjutamise ajal terve miljardi läbi. Ilmselt selle jandi peale mõeldakse veel drakoonilisemad seadused välja ja varsti pole läänemaailmal konkurentsivõime poegagi. Õnneks USA/EU ülekaal ses suhtes veel koledamaks ei lähe, et nad on sealpool sama hullud või hullemadki.

Vähemalt bitcoiniga on võimalus oma raha omanik olla, keegi ei saa öelda, et sinu high score on nüüd reset’itud. Väga reaalne võimalus enamusest selle väärtusest ilma jääda on ka, aga siis said globaalses kasiinos käe valgeks ja adreka kätte nö. : ), ole või Aafrikast ja $30 panusega. Selles mõttes on Satoshi väga arenenud sotsiaalse närviga, et ta nägi kõike seda sitta 10 aastat tagasi tulemas.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s