2019, märts

Selle artikli järgi on käimasolev pulliturg küll päris pikk, aga kindlasti mitte igas mõttes ekstreemne. Ehk siis ‘could go up or down‘.

Merkoga sai sõidetud 9,2->10,2. Täitsa hästi. Järgmistena on pardal Swedbank SEK 168 pealt ja Boeing $375 pealt. Mõlemad asjad, mis väga ei saa põhja minna. Rahapesu tõkestamine hakkab nõiajahti meenutama. Ilmselgelt on kõik vähegi kliendisõbralikud pangad vene rahaga kokku puutunud. Ma ei tea, kas me peaks neid kõiki uurima ja karistama. Ilmselt mitte. Varsti on pankades iga kolmas töötaja AML osakonnas, aga ega siis mustad miljardid pidama jää. Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.

Magnetic MRO’d enam ei kibele, sest ma lihtsalt ei saa aru, miks peaks Hiina firma meilt 8% intressiga laenu võtma.

Mängus olevad summad on mul igal pool sellised, et kui vastu näppe saan, siis oli lihtsalt võrdlemisi kallis meelelahutus.

Huvitav oli, et pidin tuludeklaratsioonis kasutama firmast dividendide võtmiseks 7/14 skeemi. Nojah, teoorias võib ju nii minna, et tulevikus teen mõne makse teisele juriidilisele isikule ja siis asju ümber vormistama hakata oleks piin. Ma ei saa ka hästi aru, miks inimesed kurdavad, kui nad peavad tulumaksu juurde maksma. Mina pean EUR ~1100 juurde maksma, aga kuna ma ‘tegelen ettevõtlusega’, on mul selleks aega oktoobrini. Ehk siis seni on mul käes tasuta raha. Meie raha : )

Jube kahju, et ma ei kuulanud tuttava umbes aastatagust nõuannet ‘kui tahad krüptos mingitki stabiilset teenistust, siis osta madalalt Binance Coin’i’. MYST on lapik nagu ikka.

Proovin Mintoses Kasahstani strateegiat. Praegu näitab XIRR’iks 16,96%. Näis.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s