2019, aprill

Kui rikkaks rikkaks tahaks saada, peaks vist oma Content ID firma tegema? : )

  • keegi ei eeldaks meilt 100% täpsust ega valepositiivsete puudumist;
  • kliendid on sunnitud teenust ostma. (kus ma seda varem näinud olen?);
  • umbes täpselt 3 konkurenti? Google tundub neist ainus tõsiseltvõetav, aga ilmselgelt nemadki ei tunne kõiki Eesti rasvakriidijoonistusi ega Slovakkia tuubafuugasid.

Võib-olla veel parem idee oleks võlts-Content-ID. S.t teeskleme selle teenuse pakkumist, et klient saaks öelda, et tema on kõik endast oleneva teinud ja ei tea, kuidas kellegi kaitstud teos siiski läbi filtri lipsas. (meenutab audiitoriteenust natuke)

Märtsis ostsin AMD’d $25.47 pealt, et Google’i Stadia uudise seljas ratsutada. Oleks pidanud kiire 10%’ga leppima. Praegu jäin mõttetult hoidma. $375 Boeing sai vahepeal veel pihta ja on tänaseks uuesti natuke taastunud. Kui $400 hakkab võtma, siis ootan ka selle korraliku ületamise ära, kui on selline iffy olukord kuskil 5-10% kasumi juures, siis kasseerin varem. Ära nad ei kao. Samamoodi ei kao ära minu 168 ja 132 SEK pealt ostetud SWED-A. Kahjuks pandi kauplemine viimasel päeval enne ex-dividendi lukku ja ma sain divikat ainult pooltelt aktsiatelt. Hoolimata 10% tootlusest ma vist ei jää neid hoidma, sest minumeelest Swedbank on täna küll üks räige rahamasin, aga igas mõttes tagurlik ja eilne päev. Üks mu lemmikuid mängufirmasid lubab teha järje ühele väga heale mängule. Võtsin Paradox’i tagantjärgi targana ebameeldivalt 152.60 SEK hinnalt, aga minu jaoks on see positsioon peaaegu religioosne osta-ja-hoia-tüüpi asi. Kahju, et ma oma teise lemmiku, CD Projekt Red’i ostukohta pole leidnud.

Avasin lõpuks tütrele kasvukonto ja panin sinna 2. sünnipäevaks 100 eurot idanema. Igal kolmapäeval läheb 15 juurde. Proovisin talle valida hästi ‘tulevikku vaatavad’ fondid: India (kui nad natukenegi ‘Hiinat teeks’, peab ju sõitu saama?), vesi (kuuldavasti Aafrikas juba janutab), meditsiin (vananev rahvastik, igast diabeedid ja värgid), Bitcoin (rahapesu humoristika), puhas energia (võiks ju siit veel minna?), robootika (hypest hype).

Jätkan firma raha Mintosesse kühveldamist. Lisaintress vist pole piisavalt suur, et lari, rubla ja tenge positsioone õigustada, aga ma proovin ära ikka. Kõik nad on hiljaaegu kukkunud. Mis muidugi ei tähenda, et veel kukkuda ei saaks, aga no parem kui tipust tulla ikka.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s