2019, mai

Kuu alles poole peal ja juba on olnud nii masendust (Trump) kui eufooriat (krüptod) : ) Ma küll muidu pean püsikulutusi ebahügieeniliseks, aga Medium’i $5 kuus otsustasin nüüd mõnda aega välja käia, sest ma tõesti loen seda vaat et rohkem kui Päevalehte. Üks härra seal soovitas pidada kauplemispäevikut. See blogi natuke on seda, aga eriti hästi täidab rolli TradingView. Ei hakanud sinna juba kinni pandud treide tagantjärgi toksima, AMD’ga näiteks ei viitsinud enam kannatada ja panin EUR 115’ga jooksu, Boeing’uga oleks pidanud sama tegema kui aprilli alguses võimalus anti. GE $9 üritasin tabada, aga ei täitunud. Parem ongi.

Iga turgu ärritava Trump’i säutsu peale panen kolmapäeviti tütre kasvukontole ekstra 60 eurot. Tagantjärgi, 2017 ja 2018 eest. Kui on rohelised aasad, siis läheb tavaline püsimakse. Portfelli BTC osa on vaat et 100% üleval, aga kuna summad on nii väiksed, siis see tähendab mingit EUR 14 plussi ainult : )

Ise ostsin Investor Toomase eeskujul Dansket. Mõtlen siseneda pool ja pool, aga 119 pealt nüüd nii palju pole ka kukkunud, et teist poolt veel sisse tahaks panna. Üldse on viimase aja ohtrad võimalused mu likviidsuse suht minimaalseks tõmmanud. 12k korteriraha vaja ikkagi ka varsti letti lüüa. Seeder võiks juba pensioni välja maksta ja kohe pärast seda ise pensionile minna.

LHV Investeeri inspireeris mind hakata jälgima mõnda sünteetiliste teemantide aktsiat, näiteks: CTDT, SCIO, Iljin. Olen äärmiselt äraootav. Vähelikviidsed penny stock’id ja kui milleniaalid väidetavalt nii mõistlikud on, et ‘rahulduvad sünteetilisega’, siis miks nad ei võiks veelgi mõistlikemaks osutuda ja üldse mitte osta läikivaid kivikesi?

Kuidagi olen ma siiamaani olnud pime IPO’de võlude suhtes. LHV foorumist sain teada, et olen täies teadmatuses maha maganud PagerDuty IPO. Zoom’i ja Pinterest’i ma poleks julgenud minna. Küll aga kavatsen ma kindlalt minna Slack’i, Airbnb, Robinhood’i, Rackspace’i, Docker’i ja Cloudflare’i IPO’dele litutama. Palantir’i võib-olla. Eriti pikas vaates tahaks Aafrikat osta, aga graafikud ei ole apetiitsed. Natuke usun tüüpe, kes ütlevad, et Aafrika on perses ja vähemalt mõneks ajaks sinna ka jääb.

4/20 pealt hõlptulu teenimise üritus läks täielikult aia taha, sest ma ei viitsinud due diligence’i teha. Tagantjärgi ma ei saa endast aru. Ma pole nii rikas, et 1000 eurot lihtsalt põlema panna : )

In May, go away. Kas away tähendab krüptoturgudele? : ) Vahepeal pakuti, et bot’id korjasid mõne aprillinalja üles, aga ilmselgelt on midagi suuremat toimumas, kui hind juba $8161, vabandust, $8206, ja meedia asja üles korjas. Eelmine kord saavutas Bitcoin ~85% dominance’i enne kui shitcoin’ide veresaun lõppes ja pidu algas. Lähme siis 12 kiloni varsti? Ma ei tea. Ajalugu võib-olla riimub, aga väga ei kordu. Et rahvas midagi eelmisest korrast õppinud on, ma ei karda, sest BCH, LTC, EOS jm on kõik aasta algusest 100%+ tõusnud : ) Huvitav faktoid: CME futuurid läksid lukku täpselt üks päev pärast järjekordset Tether’i FUD’i.

Tuleb välja, et parim analüütlik, keda ma kunagi kuulda ei võta, olen mina ise aasta tagasi.

// Täiendus: tuleb välja, et kodule märksa lähemal on ka üks IPO toimumas. Minu referral’iga liitudes peaks lisakopikas antama. Huvitav kui palju tuleks 3,14 üle pakkuda, et hollandi oksjoniga ikkagi tükk kätte saada… Peab pretsedente uurima.

// https://www.aripaev.ee/investor-toomas/2019/05/17/polgasin-ara-leedu-uhisrahastusportaali – mõistlik.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s