2019, juuni

Poolteist aastat olen siin oma rahahimu pihtinud, midagi hakkan mõikama ka juba. Maakohas on ‘4G’ nii sitt, et õige tuulesuunaga saab võib-olla, kui veab, poole tunniga veerand Facebook’i feed’i läbi kerida. Igast kauplemisäpid ja graafikud eriti on välistatud. See tähendab, et on aega olla korraks oma peas üksi, igavleda, võib-olla isegi mõelda mõni täitsa oma mõte.

Üks mõte on, et Warren Buffetid jm vanamehed on ikka mõistuse hääl. Miks ma higistan selle pärast, kas Slack’i IPO’l osaleda või mitte, kui suure summaga, ja kas sellel järjekordsel sõnumirakendusel on moat või mitte? Võõras maa, kahjumlik firma, mitteklassikaline IPO. Buy what you know. Suva see, et dotcom 2.0 on meie ees täies hiilguses lahti rullunud – kaasa arvatud literally pets.com’i teise tulemisega. See on kasiino, aga päris kasiinodes on raha kaotada tore. Ära FOMO.

mwvllwx

Teine – õppimiseks on küll hea ahvida analüütikuid, üritada siit, sealt ja Twitterist midagi  üles noppida, aga tööl teeniks ma kulutatud ajaga rohkem. Ideed maksavad 10 senti ämbritäis. Tuleb võtta parimad (soovitatavalt enda, mitte härra ‘98% mu treididest on kasumlikud, aga osta mu “Kauple ennast aastaga rikkaks” kursus, ainult $49.99!’ omad). Nahui ma ronisin Toomase järel Danskesse? Mida head sealt oodata on? Tuleb minna heasse asja, suurelt, ja astmeliselt.

E3 haibi ootuses ostsin kõigi aegade tipust CDR’i. Vastuolu selle postituse tooniga ei jää mulle märkamata, aga kui just meteoriit ei löö, siis kopikas siit kukub. Mõnevõrra ebamugav on muidugi teha selliseid lükkeid olukorras, kus uue kodu sissemakse on veel täies mahus tegemata, aga talitseda tuleb igasuguseid emotsioone, eks. 737 MAX’i mina ei istu ja BA seiklus läks mulle midagi 50 euro kanti maksma.

Firma omakapitali parkisin jälle Mintosesse, muuseas 1% cashback kampaaniasse.

Avastasin, et SENT on isegi asjalikum projekt, kui MYST. Aga kahjumlikud hobid on nad mõlemad – eriti kui arvestada opportunity cost’i. Rahulikult Bitcoini kaubeldes oleks võinud samal ajal duubeldada. See FacebookCoin, kuigi sellel on minu meelest 0 seost krüptovaluutandusega, ajab rahva kindlasti veelgi enam pöördesse. Futuure jälle trolliti. Nagu ka hiinlasi. Siit saab näha, palju Tether’it trükitakse. Päris hea indikaator ostmiseks.

Millest kaupa selle vana kooli ülistamise peatüki pealt siis teha? Ma ise arvan, et Merko 10% dividend võiks olla üks asi. Ma tean, et ehitus läägib kriisi, ma tean, et nende korterid on väga hinnas, ma tean, et meil valatakse siin veel mitu jardi euroraha betooni. Võib-olla näiteks prantslasel oleks raske investeerida Vene piiri äärde tundmatusse firmasse, aga mul ei ole ju. Ma võin rahulikult enne 26. suure tüki ampsata ja dividendi nautida. Kahjuks on ex-dividend nii lähedal, et peaksin rikkuma omaenda reeglit astmetega ostude koha pealt. LHV ostusoovitus SAB1L’ile tekitab ka kuidagi mõnusa tunde, muidu.

Midagi lihtsalt huvitavat:

main-qimg-945a9b6463aaf3f9e1bb20c25109b5ac
Vietnamlased teevad vähemaga rohkem, umbes nagu meiegi : )

Forex’ist ei tea hetkel veel midagi, aga kas keegi arvab, et Ühendkuningriigil võiks kuidagi veel hästi minna? Mina ei.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s