2019, november

Börsihail kukkusin lõpuks hoopis 818. kohale. Twitter tõi 2000 dollarit kahjumit vmt. Neil seal ikka mingi korralik jalakahur eesotsas, et enne valimisi poliitilised reklaamid keelavad : )

Huvitav, kas II samba cash out ja III minek oleks mingil planeedil mõistlik strateegia? Mul oleks välja võtta ~6k, 20% jääks ilma, 4800 alles. Tulumaksuvabastust mul n-k-n pole, see faktor langeb ära. Paneks 4800 Tuleva 3. samba fondi. Natuke arusaamatu on, misasi on ‘brutosissetulek’. Kas divikad ja aktsiatehingud käivad ka sinna alla või ainult sotsmaksustatud palk? Oletame, et käivad, siis see ongi suht maksimum, mis aastas ära panna saan. Aasta pärast saan siis selle ära makstud 1200 tagasi? Ignoreerime igast raha nüüdisväärtust jmt EBS’i pula, pmst oleme nullis omadega selle operatsiooniga, aga III samba raha kasutamine on vabam ja kui kiiresti tegutseda, saab 55-aastasena pinsile ära. Aga kõik see on tegelikult ebaoluline, sest lahkudes läheb 4% sotsmaksu tänastele penskaritele tagasi ja 10 aastat uuesti liituda ei saa… Teoorias võidakse II sambaga veel igasuguseid rõlguseid teha, aga kui loota inimeste headusele ja et meie põlvkonnal üldse pensionile asja on, siis peaks ikkagi II sambas seda sama Tulevat edasi kasvatada mõistlikum olema. Pensionieelikul või 55-aastasel vist oleks siin päris hea kaalumise koht, kui ma õigesti aru saan… Äkki tuleb veel kriis ka, siis oleks ideaalne aeg lauast tõusta.

‘Pensioni investeerimiskonto’ oli esmapilgul nunnu, aga kindlasti teevad igast IT-arendused ja pankade reaktsioon nendele siin omad korrektuurid. Pealegi ma tahakski just, et mingi osa minu investeeringutest oleks ‘turvalised’. Ise oma tavalise investeerimiskontoga hullaks, aga pension las sitsib indeksis. Ongi hea. Ma olen küll suht enesekindel tüüp, aga kuskil on piir.

Ostsin Tallinki 0,966 pealt ja Merkot 8,88 pealt. Olen nii pikalt kõrvalt passinud, et lihtsalt tahaks midagi teha kah. Suht riskivabad panused momeelest…Merkol küll juhatuse esimees viskab kiivri nurka, mis pole hea märk, aga fakit. BNB müüsin täpselt enne tõusu maha $18 pealt, aga no kasum seegi. Mis ma veel tegin? Mintosest võtsin 6k välja, 500 sissemakset ja teist sama palju kasumit jätsin Gruusia lari laenudesse sitsima, sest valuuta on nii nõrk, et muidu oleks kahjumit pidanud tunnistama ja mul ju ‘aega on’.

Coop Pank tundus alguses suht lollikindel, aga nüüd ma ei teagi...päris hästi arvavad endast. Ma ei näe ka, et maakad nüüd järsku madratsite vahelt sulli välja kougivad ja aktsiat üles ostma tormavad. Hetkel pigem ootaks suht keskpärast-leiget vastuvõttu. Igatahes ei saa mängida ‘kvaliteetinvestorit‘ nagu ‘tasuta raha’ TSM1T puhul. Krdi hälvarid. Näita mulle investorit, kelle eesmärk poleks kasum…

Vaido Veek on täitsa huvitava Wärtsilä ideega lagedale tulnud. Äärmiselt intrigeeriv on ka see.

nov12_live1-768x468

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s