Viited

Krüptobörsid (enam-vähem mulle meeldimise järjekorras):

Coinbase – algajale kõige lihtsam ja loogilisem. Hinnad on pigem ebasoodsad kui mitte kasutada nende enda Pro’d. Läbi LHV jõuavad maksed kohale praktiliselt kohe, viimati oli mul EUR 250 BTC’ks vahetatud vähem kui minutiga.

Tasub ehk mainida, et nende tarkvaras on olnud vigu. Osadelt klientidelt võeti niisama raha maha, mulle jällegi anti kogemata. Siin on artikkel ühest tõsisemast bugist.

HitBTC – töötab. Kasutasin MYST’i kauplemiseks. Välja ei tasu võtta bitcoinis vaid milleski muus (teenustasud erinevad).

Bittrex – usaldusväärne ja väga suure valikuga. Mikropanuste jaoks on väljumistasud tihti liiga kõrged. Kipub münte delist’ima. (MYST, MTL, CANN, DOPE)

Binance – räägitakse, et kõige kiiremini kasvanud ettevõte läbi aegade. Asutati alles 2017. suvel. Tänaseks üks suurimaid börse. Kasutades nende enda BNB’d on teenustasud väga-väga madalad. Lisaks nad ‘põletavad’ aeg-ajalt seda münti, tõstes niimoodi selle väärtust – omamoodi dividendi maksmine.

KuCoin – väga madalad teenustasud, suur valik münte. Kujutavad ennast kui ‘rahva krüptobörsi’ – st. ei huia väikeaktsionäre. KCS näol saab midagi nende osaluse taolist. Turva on veidi overkill – 2FA koode saab sisestada söögi alla ja peale.

TradeOgre – mõnda ega oli sealt kõige odavam GRIN’i kokku osta. Ilmselt sellepärast, et lihtrahvas ei oska failidega tehinguid (ja Linux’it) kasutada. Ei soovita kui ei taha GRIN’iga arbitraaži teha nagu nagu mina.

ABCC – kahtlane, aga töötas. Värskendav oli 2FA valikulisus. Tehingud kiired.

YoBit – obskuursete müntide jaoks kõlbab kah.

Liqui – proovitud ja töötab. Pakub mõndasid münte, mida kuskilt mujalt saada pole. (läksin sinna MYST’i pärast, mis on nüüd delist’itud) Mõndade müntidega mikropanuste jaoks liiga suur väljakandmistasu. LTC’ga oli talutav, 0,01.

Bitmexshort’in siin krüptovaluutasid, mida mujal ei saa. Võimendus kuni 100x, aga üle 10 minemine tähendab kõvasti rohkem riski ja mitte nii kõvasti rohkem kasumivõimalust. Aga kui käsi ikka üldse ei värise…

Bitstamp – päevaga saab SEPA makse tehtud. Ei näe pointi.

OKEX – pole proovinud. Pakuvad äärmiselt huvitavat 20x võimenduse võimalust : ) Krüptovaluutade volatiilsusega see ilmselgelt väga ei sobi.

CEX.IO – proovisin krediitkaardiga ETH’i osta ja töötas küll, kuigi vahelt võtsid kah palju. Ei soovita.

Bitfinex – pakub 3,3-kordset võimendust. Palju hirmujutte (laimu?) on nende kohta levitatud, aga minul pole ühtegi probleemi olnud. Kasutasin umbes aasta ja lõppkokkuvõttes kaotasin hulga raha (kuigi vahepeal oli kasum ilus) : ) Super kasutajaliides ja äpp.

// Täiendus: süvariik konfiskeeris neilt olulise summa. Eks nad püüavad jälle Tetherit trükkida.

Cryptopia – siit saab mõndasid väga obskuurseid münte, mille poole teised börsid veel vaadanudki pole. Jätab kahtlase mulje, aga võin kinnitada, et töötab.

// Täiendus: Neid häkiti.

// Täiendus: Läksid kinni. Kahju.

QBTC – valetavad konkreetselt oma aktiivsuse & volüümi kohta, aga muidu on kliendiga viisakad. Sai asjad aetud. Väljakandmine võttis tohutu kaua küll. Ilmselt tädiliides. Kahtlane.

BGOGO – võltsvolüüm, aga book näitab õigesti. Kiired tehingud ja petta ei saanud. Kahtlane.

Blogid jmt.:

Wall Street Bets

Investor Taavi

Financially Free

Nick Szabo

Kristi investeerib

Money is your friend

Rahapuu

P2P-Anlage

Jooksen ja investeerin

Minu TradingView

Peeter Koppel

RahaBot

(Enam mitte nii väga) sarnased krüptoprojektid:

https://buyandhold100crypto.com – ostis 7. detsembril 2017 100 suuremat krüptovaluutat $10 eest ja kavatseb neid hoida 5 aastat.

https://crypto-experiment.com – omanäolise strateegiaga shitcoinišoppaja. Ilmselt andis alla.

http://thecryptobandwagon.com – ostab nädala alguses 2 populaarset münti ja müüb nädala lõpus või -25% saabudes. Jättis pooleli.

Muu:

Ledger riistvaraline rahakott

Earn.com – airdrop’ile enda kirjapaneku eest antakse $1 BTC’d lisaks jagatavatele uutele valuutadele.

Mintos – rahasta garanteeritud laene vähemalt 12% intressiga. Täna vähemalt päris hea koht, kuhu raha parkida – likviidne.

// Täiendus: koroonakriis rapib ühisrahastust täiega, osad kontorid neil sisuliselt pankrotis. Ei oska soovitada, millised okei, mina oma raha sinna natuke aega ei julgeks suunata.

Omaraha – teine laenuportaal, millesse olen arvestatava summa pannud. Minul viimase aasta XIRR 15,8%. Väljun juba ~2 aastat, sest järelturgu pole. Asutaja on öelnud, et projekt teab mis kasumlik pole, aga ‘matemaatiliselt huvitav‘. Ilmselt hea märk sinna raha paigutajale.

Coinbase’i kampaania